Kristdemokratiska studentförbundet

Förbundsstyrelsen

Här finner du information om de nuvarande
ledamöterna i KSF:s förbundsstyrelse

 

Förbundsstyrelsen

Här finner ni den valda förbundsstyrelsen för 2018-19

 
 
Dalevi.jpg

Samuel Dalevi - Förbundsordförande

Kontakt

Twitter: Samuel_Dalevi
Email: Samuel.Dalev@kdu.se

Berneblad.jpg

Simon Berneblad -
Vice förbundsordförande

Kontakt
Twitter: SverigesT
Email: simon@kdu.se

Nawres.jpg

Nawres Taki -
Andre vice förbundsordförande

Kontakt

Twitter: Nawres_Taki
Email: Nawres.Taki@kdu.se

 
 
Rosema.jpg

David Rosemar

Kontakt
Twitter: Davidrosemar95
Email: David.Rosemar@kdu.se

Omran.jpg

Mohammad Omran

Kontakt
Twitter: Mohammao
Email: Mohammadomran@kristdemokraterna.se


Hermansson.jpg

Thomas Hermansson

Kontakt
Twitter: ThomHermansson
Email: Thomas.Hermansson@kdu.se

Corcoran.jpg

Adam Corcoran

Kontakt:
Twitter: KryssaAdam
Email: Adam.Corcoran@kdu.se

Ullström.jpg

Dennis Åström Ullström

Kontakt:
Twitter: DUllstrom
Email: Dennis.Astrom.ullstrom@kdu.se